cartel torneo primavera cidade de ourense gimnasiaDestacado Es noticia Gimnasia 

Ximnasia Pavillón organiza o X Torneo Primavera Cidade de Ourense

O vindeiro sábado 14 no Pavillón dos Remedios

X Torneo Primavera Cidade de Ourense de Ximnasia – 2018

Por décimo ano consecutive Club Ximnasia Pavillón organiza este Torneo de Ximnasia Rítmica que supón unha previa a esta parte da tempada de competición que está comezando: competicións de nivel promoción, base e absoluto.

Este ano con motivo do décimo aniversario do Torneo e para instauralo coma un evento que leve a marca Ourense diseñouse un logo que será identificativo do mesmo a partires de agora.

logo torneo primavera cidade de ourense gimnasia

O Torneo conta coa oficialidade da Federación Galega de Ximnasia e nel participan os mellores clubs galegos de ximnasia rítmica.

A competición desenvólvese nas seguintes modalidades e niveis:

  • Conxuntos promoción
  • Conxuntos nivel absoluto
  • Individuais de nivel base
  • Competición individual de clubs nivel absoluto

Programación do Torneo

Durante a xornada de mañá, terá lugar a competición de conxuntos de nivel promoción de categorías prebenxamín, benxamín, alevín e infantil, competición individual base categoría cadete e individual de clubs categoría sénior. Veremos ademais durante a mañá varias exhibicións de nivel escolar e o exercicio de Ximnasia Estética, cuxas ximnastas partirán  esa mesma tarde a Madrid para disputar a Copa Federacións de Ximnasia Estética (este ano o noso club estrease en competición con esta modalidade ximnástica).

Na xornada de tarde, competirán en primeiro lugar os conxuntos de nivel promoción de categoría cadete. Terá lugar tamén a competición individual por equipos de nivel absoluto nas categorías infantil e júnior e estarán presentes case todas as ximnastas galegas que participarán no Campionato Galego Individual de Clubs, clasificatorio para o campionato de España a celebrar en xuño nestas categorías.

 cartel torneo primavera cidade de ourense gimnasia

Para finalizar a competición de tarde mediranse os conxuntos de nivel absoluto das categorías alevín, infantil, junior e sénior, moitos dos cales participarán, unha vez clasificados semanas antes, na primeira fase de Copa de España a celebrar en Guadalaxara o domingo día 22 de abril. Poderemos ver nesta modalidade a catro conxuntos do Club Mapecca da Federación de Castela-León.

Conxuntos de exhibición

Na tarde estarán tamén presentes varios conxuntos escolares e grupos de exhibición das Escolas de Celanova, Barbadás, Escola Pavillón e do propio club organizador, rematando, como colofón final, con un excepcional exercicio de expresión corporal creado pola nosa profesora de ballet, Irina Iembergenova.

Estará o mellor da ximnasia ourensá e galega pero non queremos esquecer que en Ourense hai moitas nenas que practican este deporte de xeito non competitivo e moitas que participan a nivel escolar e que aínda están afianzando os seus exercicios cara ó mes de maio (Copa Deputación e competición de nivel escolar) e por iso nos acompañan en exhibición, para ir tomando contacto coa moqueta sen a presión competitiva.

CLUBES PARTICIPANTES

  1. MANIOTAS – VIGO
  2. MANIOTAS – ACACIAS – VIGO
  3. ESQUÍO – FERROL
  4. VIRAVOLTA – SANTIAGO
  5. XIMNASIA PORRIÑO
  6. ESCOLA XIMNASIA PORRIÑO
  7. TREBOADA – PONTEVEDRA
  8. IN MARE – MARÍN
  9. RÍTMICA COMPOSTELA
  10. CLUB AS TRISCAS – PONTEVEDRA
  11. CLUB RÍAS BAIXAS – PONTEVEDRA
  12. CLUB RITMICA XIADA – PONTEVEDRA
  13. CLUB VILA DE PONTEVEDRA
  14. CLUB DEPORTIVO BRÍO – FERROL
  15. MILENIUM – CORUÑA
  16. SARAIBA (POIO)
  17. ESCOLA ACORDES – NARÓN
  18. CLUB RÍTMICA MILANY – PRINCIPADO DE ASTURIAS
  19. CLUB MAPECCA – ZAMORA
  20. ESCOLA DEPORTIVA CELANOVA
  21. ESCOLA DEPORTIVA BARBADÁS
  22. ESCOLA PAVILLÓN
  23. CLUB XIMNASIA PAVILLÓN

Noticias relacionadas