Es noticia Gimnasia 

Ximnasia Pavillón: actuación en el Gallego de Trampolín

O Club Ximnasia Pavillón recaba entre a xornada do sábado e domingo 77 medallas

ACTUACIÓN DEL CLUB XIMNASIA PAVILLÓN OURENSE EN EL CAMPEONATO GALLEGO DE TRAMPOLÍN

(Ver actuación del Club Burgas)

Ximnasia Pavillon Trampolin01

CAMPIONATO GALEGO INDIVIDUAL E CLUBS DE TRAMPOLÍN E CAMPIONATO ESCOLAR DE TRAMPOLÍN

O Club Ximnasia Pavillón Ourense trasladou 26 ximnastas na xornada do sábado 9 de maio para participar no Campionato Galego Individual e de clubs: 14 ximnastas para o nivel base e 12 ximnastas no nivel elite. En total o club recabou 18 medallas no nivel base, e 27 no nivel elite.

Os e as ximnastas que se subiron ao podio foron:

NIVEL BASE:

  • Marta Rodríguez Cancio 1a en TR, 1o en MN e 2a en DMT
  • Arantxa Bello Rodríguez : 3a en DMT 3a en TR
  • María Fu-ju García Varela: 2a en MT, 2a en TR
  • Óscar Andrade Ojea: 1o en TR, 2o en DMT
  • Miguel Roales Lago: 1o en DMT
  • Luis Sánche Botana: 3o en TR
  • Andrea López Villa: 3a DMT 3a TR
  • Equipo Base A: 1o en TR, 2o en DMT
  • Equipo Base B: 1o DMT, 2o TR

Ximnasia Pavillon Trampolin

NIVEL ELITE:

  • Alejandro Cid Prieto: 1o en MN
  • Candela Ferreira Pardiña: 1a en TR, 2a en DMT
  • Rocío Salas Cid: 2a en TR, 3a en MT
  • Alejandra Braña Barreiros: 1o en TR
  • María Salas Cid: 2a en TR, 2a en DMT
  • Noa Puente Dod: 3a en TR , 3a en DMT
  • Guillermo García Varela: 1o en TR, 2o en DMT
  • Nicolás Cid Rancaño: 1o en DMT, 2o TR
  • Diego Feijoo González: 1o en TR
  • Lucas Domuro Arias: 3o en TR
  • Eduardo Novelle Man: 1o en TR
  • Carlos Trigo Seguín: 2o en TR
  • Equipo Sub-15 M: 1o en DMT, 3o en TR
  • Equipo absoluto M: 2o DMT
  • Equipo sub-15 F: 1o DMT
  • Sincronismo de Carlos e Eduardo: 1o
  • Sincronismo de María e Noa 1a
  • Sincronismo de Nicolás e Guillermo: 2o
  • Sincronismo de Diego e Lucas: 3o
  • Sincronismo de Rocío e Candela: 3o

NIVEL ESCOLAR:

En canto ao campionato escolar celebrado o domingo o CLUB XIMNASIA PAVILLÓN trasladou tamén a Vigo 0 ximnastas. A expedición completouse con 6 ximnasta do CLUB XIMNASIA ESCOLA PAVILLÓN OURENSE. En total acadaron 33 medallas(13 ouros, 8 pratas e 11 bronces):

  • Saúl Álvarez Fernández (CXEP): 2o en DMT
  • Claudia Blanco Cidón: 1a en DMT 1a en TR
  • Mateo Rodríguez Pérez: 1o en TR, 3o en DMT e 3o en Tumbling
  • Xiana Blanco Cidón: 2a en Tr, 3o en DMT
  • Sofía Novelle Man: 1a en TR, 1a en DMT e 2a en MT
  • Juan José Cambre Fernández: 1o en TR
  • Saúl Rodríguez Rodríguez: 1o en MT
  • Jacobo Seguín Fernández: 2o en MT, 3o en TR
  • Guillermo Alonso González: 1o en DMT, 2aen MT e 3a en TR
  • Artur permuy Fernánez: 2o en TR
  • Adriana Rodríguez Rodríguez: 1a en TR, 1a en DMT e 3a en MT
  • Sergio Rodríguez Rodríguez: 3o en MT e 3o en TR
  • Álvaro Rodríguez Castro: 1o en MT 1o en TR 2o en DMT
  • Marta Rodríugez Cancio Cancio: 2a en tumbling
  • María Fu-ju García Varela: 3a en tumbling
  • Hugo Rodríguez Pérez: 3o en tumbling

Destacamos a presenza de Carlos Trigo Seguín, que apesares de estar recién chegado de EEUU acompañou ao equipo pavillonista acadando o 2o posto en Trampolín e o 1o en Sincronismo co seu compañeiro Eduardo Novelle. Os 7 ximnastas que se atopan en seguimento pola Federación Española de Ximnasia cara ao vindeiro Europeo e Mundiais conseguiron podio na modalidade olímpica.

Neste campionato os sincronismos de Guillermo García Varela e Nicolás Cid Rancaño (categoría 12-13) e de María Salas Cid e Noa Puente-Dod (12-13) acadou puntuación para mundiais.

Noticias relacionadas

One Thought to “Ximnasia Pavillón: actuación en el Gallego de Trampolín”

Comments are closed.

A %d blogueros les gusta esto: