TrampolinDestacado Es noticia Gimnasia 

Pavillón y Burgas protagonizaron los Campeonatos Gallegos de Trampolín

Campeonato Galego de Ximnasia de Trampolín Nivel Escolar, Base y Elite

Este fin de semana tuvo lugar en el Polideportivo Municipal de Oira (Ourense) el Campeonato Galego de Ximnasia de Trampolín Nivel Escolar, Base y Elite, con participación de todos los Clubs de Trampolín de Galicia así como algún club foráneo.

Como viene siendo habitual hubo presencia destacada de los deportistas del Club Ximnasia Pavillón y del Club Burgas, que accedieron a los puestos de honor en todos los niveles.

La relación de clubes presentes en Oira fueron los siguientes:

  • Club Ximnasia Pontevedra (Pontevedra)
  • Club Treboada (Pontevedra)
  • Club Sieiro Vigo (Pontevedra)
  • Club Ximnasia Vila de Marín (Pontevedra)
  • Bayo Escola Ximnasia Ferrolterra (A Coruña)
  • Club Gravitty (Lugo)
  • Club Escola Burgas (Ourense)
  • Escolas Deportivas de Barbadás (Ourense)
  • Escolas Deportivas Concello de Xinzo (Ourense)
  • Club Ximnasia Escola Pavillón (Ourense)
  • Club Ximnasia Pavillón Ourense

[ACTUACIÓN CLUB BURGAS] [ACTUACIÓN CLUB XIMNASIA PAVILLÓN]

RESUMEN DE LA PARTICIPACIÓN DEL CLUB BURGAS

Burgas Campeonato Gallego de Base y Élite

En esta ocasión el Burgas sumó 5 trofeos por Equipos, 2 subcampeonatos en élite en Doble minitramp tanto femenino como masculino, 2 también en Base un subcampeonato en Trampolin y otro en Doble mini, detrás de Sieiro vigo y delante del Pavillón, categoría con mas participación, con 14 Equipos.

Además se hace con el 3º en Tumbling Base detrás de Sieiro Vigo y Ximnasia Pontevedra.

A nivel individual se consiguen en élite 3 subcampeonatos en Doble mini para: Alan Fdez en N4, Clara Rodríguez en N5, Jorge Conde en N7 y un 3ª para Paula Touza en N6 y otro para Pablo Feijoo en N7.
En Base Tumbling un subcampeonato para Olivia Pampín en B1 un 3º para Andrea Balboa Alén en N1 y otro para Marina Martínez en B3.

Mas que satisfechos este año con resultados de este nivel en el Club, no solo en Escolar también en Base y Élite.

Burgas Ximnasia

Burgas Gallego Trampolín

Gran cierre para el Burgas, esta vez en Trampolín de Élite con Diego López Campeón Gallego en N6 (juvenil) de Trampolín (modalidad olímpica). Además del 1º puesto también de Jorge Conde y los segundos de Pablo Feijoo en N7 (junior) y Alan Fernández en N4 (Alevín).

Trampolin

Tras un largo fin de semana con 3 días de competición el Burgas hace un recuento de 5 Trofeos por Equipos: 2 en Élite y 3 en Base además de 6 medallas en individuales de Élite 5 en Base y 44 medallas en Escolar.

GALERÍA DE IMÁGENES DEL CAMPEONATO

RESUMEN DE LA PARTICIPACIÓN DEL CLUB XIMNASIA PAVILLÓN

O Club Ximnasia Pavillón Ourense presentaba 46 ximnastas repartidos entre os distintos niveis e categorías de competición. Destacando a súa participación no aparato olímpico de Trampolín.

NIVEL ESCOLAR

No Nivel Escolar o Club presentou este ano un número menor de ximnastas (18 ximnastas) xa que a maioría dos que levaban con nós mais de tres anos pasaron xa a competición en Nivel Base en todos os aparatos o que incrementou a participación neste segundo nivel xa de competición nacional.

No nivel Escolar o Club levaba representación en todas as categorías excepto en Nivel I e Nivel III masculino.

Hai que destacar a participación de Daniela Rodríguez Augusto a única participante do CXP en Nivel I Feminino que acadou o ouro nos tres aparatos (Minitramp, Dobre Minitramp e Trampolín). O mesmo aconteceu coa mais veterana Clara Iglesias Pérez tamén podio nos tres aparatos.

NIVEL BASE

No nivel Base o Club presentou 12 participantes e para moitos deles este era o seu primeiro ano neste nivel competitivo que xa lles permite competir a nivel nacional.

Neste nivel destacaríamos a categoría 1 con Uxía Blanco Cidón e Diego Rodríguez Pérez ámbolos dous campións galegos en trampolín e podio tamén en Dobre Minitramp (DMT). Claudia Castro San Francisco fixo tamén unha moi boa competición proclamándose tamén campiona galega en Trampolín e bronce en DMT, o mesmo que Samuel Rodríguez Puga campión galego en Trampolín Base 3 e bronce en DMT.

Por equipos o Pavillón B quedou bronce en DMT e campión galego en Trampolín, o Pavillón A foi o segundo equipo con mellor puntuación pero neste nivel solo se permite subir a podio a un equipo por por Club polo que no puido recibir trofeo.

NIVEL ELITE

Neste nivel o Club presentou 16 ximnastas repartidos nas distintas categorías, tan solo non tivemos representación no nivel E7 e E8 masculino, en todas as demais categorías de idade o Club ten representación.

En total subíronse ao podio 32 veces en esta nivel (o mais alto de competición nacional e que permite a competición internacional).

Poderíamos destacar a Daniel Imray Carrasco, Claudia Branco Cidón e María Fujú García Varela, todos campións e campionas galegas nos dous aparatos e Daniel bronce na clasificación Open. Mateo Rodríguez Pérez foi campión galego e da categoría Open en Trampolín e subcampión en DMT.

Noticias relacionadas

Escribe tu comentario

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.