Ximnasia Pavillon TrampolinDestacado Es noticia Gimnasia 

Nove ximnastas do C.X. Pavillón competirán con España no Mundial de Trampolín por idades

Nove ximnastas de trampolín do CXP formarán parte do equipo que representará a España no Campionato do Mundo por Idades  que se celebrará en Tokio

Despois dun duro proceso de selección levado a cabo pola Real Federación Española de Gimnasia iniciado en xuño e que rematou na recente Copa Internacional de Valladolid, 9 dos nosos ximnastas veñen de ser seleccionados para representar  a España no Campionato do Mundo por idades que se celebrará en Tokio entre os días 5 e 8 de decembro.

Para levar a cabo a selección a FEG establece uns criterios de puntuación, por categoría e aparato, en base as notas obtidas por todos os participantes dos distintos países no anterior Campionato do Mundo. Esa media establece unha nota mínima obrigatoria en execución, unha nota mínima obrigatoria en dificultade e unha media mínima total. Para a obtención destas notas téñense en conta os controis técnicos que fai a propia Federación así como as competicións nacionais e internacionais que se recollen no calendario oficial.

O equipo que representa a España está composto por un máximo de catro deportistas en cada categoría e aparato, sendo que en algúnha categoría ningún/ha saltadora acadou a puntuación requirida para poder participar.

O Club Ximnasia Pavillón leva contando con representación ourensana ininterrumpida nos Mundiais por Idades des desde o ano 2010 pero destaca a súa presenza desde o ano 2014 onde situou 7 representantes non baixando desde entón de ese número e sendo dos clubs nacionais con mais representación, sobresaíndo no aparato olímpico (Trampolín).

Entre todos e todas as seleccionadas, María Salas Cid, Noa Puente-Dodd Álvarez, Alejandra Braña Barreiros, Nicolás Cid Rancaño e Lucas Domuro Arias son os ximnastas que mais veces teñen participado. Este ano participan por primeira vez: Hugo Rodríguez Pére e Hugo Vila Pérez.

Ximnasia Pavillon Trampolin

Os e as seleccionados en Trampolín, Sincronismo e DMT foron os seguintes:

TRAMPOLÍN

TR Categoría 11-12 Masculina:

  • Alejandro Arias Jerez (Gredos/Madrid)
  • Pedro Castaño Garrido (Pavillón/Galicia)
  • Nuno Villafane Saquero (Valladolid/CyL)
  • Jaime Malo de Castro (Arroyo /CyL)

TR 13-14 M

  • Saúl Rodríguez Rodríguez (Pavillón/Galicia)
  • Luis Sánchez Yañez (Aerotramp/CyM)
  • Alejandro Toribio González (Valladolid/CyL)
  • Hugo Vila Pérez (Pavillón/Galicia)

TR 15-16 M

  • Manuel Malo de Castro (Arroyo/CyL)
  • Xavier Fontanillas Cadenas (Cet10/Cataluña)
  • Alejandro Laprida Benavides (Moreres/Cat.)
  • Jorge Cazorla Gómez (Getafe/Madrid)

TR 17-21 M

  • David Franco Canedo (Valladolid /CyL)
  • Raúl Sánchez Prieto (Getafe/Madrid)
  • Nicolás Cid Rancaño (Pavillón/Galicia)

TR 11-12 Feminina

  • Lucía Gil Quevedo (Getafe/Madrid)

TR 13-14 F

  • Desiree Valero Prats (Moreres/Cataluña)
  • Diana Sanz Ginés (Valladolid /CyL)
  • Lea Asensio Marti (Moreres/Cataluña)
  • Celia Fuentes Barbero (Albacete/CyM)

TR 15-16 F

  • Alejandra Braña Barreiros (Pavillón/Galicia)
  • Erica Sanz Ginés (Valladolid /CyL)

TR 17-21 F

  • María Salas Cid (Pavillón/Galicia)
  • Noa Puente-Dodd Álvarez (Pavillón/Galicia)
  • Paula Vázquez Del Val (Burgos/CyL)
  • Andrea Martínez Pérez (Burgos/ CyL)

SINCRONISMO

11-12M

  • Pedro Castaño Garrido (Pavillón/Galicia)
  • Jaime Malo de Castro (Arroyo/CyL)

13-14 M

  • Luis Sánchez Yáñez (Aerotramp/CyM)
  • Nuno Villafane Saquero (Valladolid/CyL)
  • Hugo Rodríguez Pérez (Pavillón/Galicia)
  • Hugo Vila Pérez (Pavillón/Galicia)

15-16 M

  • Jorte Cazorla Gómez (Getafe/Madrid)
  • Xavier Fontanillas Cadena (Cet10/Cataluña)

17-21 M

  • David Franco Canedo (Valladolid /CyL)
  • Raúl Sánchez Prieto (Getafe/Madrid)
  • Nicolás Cid Rancaño (Pavillón/Galicia)
  • Lucas Domuro Arias (Pavillón/Galicia)

13-14F

  • Lea Asensio Martí (Les Moreres/Cataluña)
  • Celia Fuentes Barbero (Albacete (CyM)

15-16F

  • Érika Sanz Ginés Valladolid /CyL)
  • Diana Sanz Ginés Valladolid /CyL)
  • Alejandra Braña Barreiros (Pavillón/Galicia)
  • Desiree Valero Prats (Moreres/Cataluña)

17-21F

  • Noa Puente-Dodd Álvarez (Pavillón/Galicia)
  • María Salas Cid (Pavillón/Galicia)
  • Andrea Martínez Pérez (Burgos/ CyL)
  • Paula Vázquez Del Val (Burgos/ CyL)

DOBREMINITRAMP

11-12M

  • Jaime Malo de Castro (Arroyo /CyL)
  • Nuno Villafane Saquero (Valladolid/CyL)
  • Alejandro Arias Jerez (Gredos/Madrid)
  • Pedro Castaño Garrido (Pavillón/Galicia)

13-14 M

  • Luis Sánchez Yañez (Aerotramp/CyM)
  • Alejandro Toribio González (Valladolid/CyL)
  • Nicolás Toribio González (Valladolid/CyL)
  • Anxo Suárez Costas (Sieiro/Galicia)

15-16 M

  • Marcos Crespo Aranda (Valladolid/CyL)
  • Carlos Del Ser Gutiérrez (Valladolid/CyL)
  • Jaime Rodríguez Ramón (Dominicas/Canar.)

17-21M

  • David Franco Canedo (Valladolid/CyL)
  • Raúl Sánchez Prieto (Getafe/Madrid)
  • Acorás de la Santa Cruz Fernández (Domini)

13-14F

  • Diana Sanz Ginés Valladolid /CyL)
  • Lucía Pereira Lorenzo (Sieiro/Galicia)
  • Paula Rodríguez González (Globaltramp)

17-21F

  • Andrea Martínez Pérez (Burgos/ CyL)
  • Aintzane Dapena García (Sieiro/Galicia)

En Tumbling hai un total de catro clasificados todos eles do Club Sieiro de Vigo.

Noticias relacionadas

Escribe tu comentario

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.