Destacado Es noticia Gimnasia 

Calidad en la pista y lleno en las gradas con el XI Torneo de Primavera organizado por Ximnasia Pavillón

XI TORNEO PRIMAVERA CIDADE OURENSE- XIMNASIA RÍTMICA

Un novo cheo nas gradas e na pista nun Torneo Primavera que crece cada vez máis en participación e nivel.

Na xornada de mañán foi o turno dos niveis promoción e escolar. Foi unha excelente ocasión para ir dando forma ós conxuntos e individuais que rematan a súa tempada entre final de maio e principio de xuño.

Foto: Marcos de Martín

Na xornada de tarde puidemos ver a varios dos conxuntos que entre os días 11 e 14 de abril, en Guadalajara disputarán a Copa Base de conxuntos e a primeira fase de Copa Absoluta.

Tamén na xornada de tarde tivo lugar a competición individual de nivel absoluto que disputarán a súa clasificación para o nacional no vindeiro mes de maio.

O Torneo estivo ademáis adornado con variados exercicios de exhibición tanto de conxuntos como individuais, sendo a Danza Rusa das alevíns e junior do C.X Pavillón Ourense e o seu conxunto senior de Ximnasia Estética os que sorprenderon. O espectáculo rematou con un exercicio a cargo dos nenos e nenas de iniciación do Club Ximnasia Escola Pavillón que se quedou coa grada pola súa frescura.

Os Clubs Ximnasia Pavillón Ourense e Escola Pavillón están moi satisfeitos do desenvolvemento do Torneo. O equipo técnico valora moi positivamente a xornada tanto por resultados como pola mellora dos exercicios cara o que resta de tempada. Agora pensan en conseguir unha boa participación o vindeiro fin de semana en Guadalajara.

MEDALLERO XI TORNEO PRIMAVERA CIDADE DE OURENSE- XORNADA DE MAÑÁN

  1. INDIVIDUAL PROMOCIÓN
    1. CATEGORÍA BENXAMIN

1º JIMENA FERNÁNDEZ VIEIRA- CLUB MANIOTAS

2º GUADALUPE BRAJE MORADO- E.X.R.COMPOSTELA

3º PALOMA SOUSA SÁNCHEZ- C.X. CORUÑA

  1. CATEGORÍA ALEVÍN

1º ALBA CASTAÑEDA- C. SARAIBA E.D. POIO

2º CARLA ÁVILA GONZÁLEZ- CLUB MANIOTAS

3º MERCEDES BASTÓN- CLUB TREBOADA

  1. CONXUNTOS PROMOCIÓN:
  2. CATEGORÍA BENJAMÍN

C.X. PAVILLÓN OURENSE

2º CLUB QUICELA

3º C.D.X.R. COMPOSTELA

  1. CATEGORÍA ALEVÍN:

1º C.D.X.R. COMPOSTELA

2º CLUB VIRAVOLTA

3º CLUB RÍAS BAIXAS

  1. CATEGORÍA INFANTIL:

1º CLUB VILAROUSA XIMNASIA

2º CLUB IN MARE

3º C.D.X.R. COMPOSTELA

  1. CATEGORÍA CADETE:

1º E.X.R. COMPOSTELA

2º CLUB AS TRISCAS

3º CLUB VILAROUSA XIMNASIA

  1. CATEGORÍA SENIOR

1º CLUB VILA DE PONTEVEDRA

2º C.X. PAVILLÓN OURENSE

3º E.X.R. COMPOSTELA

  1. CONXUNTOS NIVEL ESCOLAR:
  2. CATEGORÍA PREBENXAMIN 1:

C.X. PAVILLÓN OURENSE

2º CLUB MANIOTAS

3º CLUB IN MARE

  1. CATEGORÍA PREBENXAMÍN 2:

1º C.X. CORUÑA

C.X. PAVILLÓN OURENSE

3º CLUB TREBOADA

MEDALLERO XI TORNEO PRIMAVERA CIDADE DE OURENSE- XORNADA DE TARDE

  1. CONXUNTOS BASE
    1. CATEGORÍA ALEVÍN:

1º C.D. VALLADOLID

2º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN

  1. CATEGORÍA INFANTIL:

1º CLUB AS TRISCAS

2º C.D.X.R. COMPOSTELA

3º C.X. PAVILLÓN OURENSE

  1. CATEGORÍA CADETE:

1º CLUB ESQUÍO

2º CLUB VIRAVOLTA

3º C.X. PAVILLÓN OURENSE

 

  1. CONXUNTOS NIVEL ABSOLUTO:
    1. CATEGORÍA ALEVÍN:

1º C.X. PAVILLÓN OURENSE

  1. CATEGORÍA INFANTIL:

1º CLUB MANIOTAS

2º CLUB MAPECCA

  1. CATEGORÍA JUNIOR:

C.X. PAVILLÓN OURENSE

  1. CATEGORÍA SENIOR

C.X. PAVILLÓN OURENSE

2º CLUB MANIOTAS

3º CLUB MAPECCA

  1. INDIVIDUAL NIVEL ABSOLUTO
    1. CATEGORÍA ALEVÍN MANS LIBRES:

1º ANA LI DE CASTRO CUBILLAS- CLUB MAPECCA

2º CANDELA CHAPARRO GÓMEZ- C-X- PAVILLÓN OURENSE

3º LAURA BINDI PRIETO- C.X. PAVILLÓN OURENSE

  1. CATEGORÍA ALEVÍN MAZAS:

1º MARÍA PEREIRA- C-X- PAVILLÓN OURENSE

2º ÉRIKA HERNÁNDEZ MOYANO- CLUB MAPECCA

  1. CATEGORÍA SENIOR ARO:

1º SILVANA LONGA- CLUB MANIOTAS

2º ALBA GARCÍA- CLUB TREBOADA

3º ANA ZÁRRAGA MENE- C. VILA DE PONTEVEDRA

  1. CATEGORÍA SENIOR CINTA

1º CLARA SÁNCHEZ ASENSIO- C.D. RÍTMICA VALLISOLETANA

2º MARINA COLLAZO COUTO- C. VILA DE PONTEVEDRA

3º PAULA SÁNCHEZ DE LA IGLESIA- CLUB MAPECCA

  1. CATEGORÍA SENIOR MAZAS

1º MARINA COLLAZO COUTO- C. VILA DE PONTEVEDRA

2º SABELA RODRÍGUEZ- C.X. PAVILLÓN OURENSE

3º ROCÍO ALONSO GONZÁLEZ- C.D. RÍTMICA VALLISOLETANA

  1. CLASIFICACION POR EQUIPOS NIVEL ABSOLUTO
    1. CATEGORÍA ALEVIN

1º CLUB MAPECCA

2º C.X. PAVILLÓN OURENSE

  1. CATEGORÍA SENIOR

1º C. VILA DE PONTEVEDRA

2º  C.D. VALLISOLETANA

3º C.X. PAVILLÓN OURENSE

Noticias relacionadas

A %d blogueros les gusta esto: