Destacado Es noticia Gimnasia 

Brillante actuación de Ximnasia Pavillón en la Copa Deputación de rítmica y trampolín

Catorce metáis na modalidade de rítmica (7 ouros, 2 pratas e 5 bronces) e outros catorce na modalidade de trampolín. Ademáis tres conxuntos pavillonistas irán a Copa de España de Zaragoza

Copa Deputación de gimnasia

O sábado 26 de maio celebrouse no Pavillón de Carballiño a Fase Final da Copa Deputación nas modalidades de ritimica (individual e conxuntos) e trampolín (suelo e minitramp) en xornada de mañán e tarde debido ó cada vez maior volumen de participación.

XIMNASIA RÍTMICA

Entre a Escola e o Club Ximnasia Pavillón presentaron un total de 4 individuais e 17 conxuntos a esta competición.

Na modalidade individual obtiveron pódium todas as súas participantes (3 ouros e 1 bronce). Ouro nas categorías prebenxamín (Lara Barandela Vazquez), infantil (Elia Dorribo Iglesias) e cadete (Denise Fernández Sánchez). E o bronce na categoría benxamín (Alejandra Baliñas López). Destacar que Alejandra nesta última fase quedou primeira, igual que na fase anterior de Barbadás, pero debido a falta de asistencia a unha das fases, na clasificación xeral quedou no 3º posto (xa que a clasificación final depende da suma das catro fases).

Na modalidade de conxuntos obtiveron 10 medallas (4 ouros, 2 pratas e 4 bronces)

CLASIFICACIÓN CONXUNTOS (representación pavillonista en todas as categorías):

INICIACIÓN

  • 1º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN A

PREBENXAMÍN

  • 2º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN B

BENXAMIN

  • 2º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN

ALEVÍN

  • 1º CLUB XIMNASIA PAVILLÓN
  • 3º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN

INFANTIL

  • 3º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN A

CADETE

  • 1º CLUB XIMNASIA PAVILLÓN
  • 3º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN ( nesta última fase foi 2º )

SENIOR

  • 1º CLUB XIMNASIA PAVILLÓN
  • 3º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN ( nesta última fase foron primeiras con moi boa actuación)

A seguinte cita para a rítmica de nivel escolar  será o vinderio fin de semana en Marín, no autonómico, para o que s pavillonistas levan  moi boas vibracións cos 10  conxuntos clasificados nas Fases Provinciais.

Clasificación para a 2º Fase da Copa de España de conxuntos

Na xornada de tarde houbo tamén un espazo para os conxuntos de máis alto nivel. Dez conxuntos galegos de nivel absoluto optaban á clasificación para a 2º Fase da Copa de España de conxuntos: o conxunto alevín do Club Ximnasia Pavillón Ourense, os conxuntos infantís de Club Esquío, Acordes e María Barbeito, os conxuntos junior do Ximnasia Pavillón, Escola Ximnasia Pavillón, Acordes e Maniotas e os conxuntos senior do Ximnasia Pavillón e María Barbeito.

Finalmente tres conxuntos pavillonistas competirán en Zaragoza no último fin de semana de xuño: o alevín, un junior e o conxunto senior.

XIMNASIA DE TRAMPOLÍN

En trampolín a competición amosou a disciplina e corrección dos e das ximnastas pavillonistas que, na súa maioría, se  están iniciando nesta modalidade.

Os resultados obtidos foron os seguintes:

  • Diego Rodríguez Pérez (prebenxamín masculino) ouro en minitramp
  • Patrik Celis López (prebenxamín masculino) prata en tumbling
  • Iván Pacios Miguel (prebenxamín masculino) prata en minitramp
  • Ainhara Camoeiras Vázquez (benxamín feminino) prata en minitramp
  • Daniel Imray Carrasco (benxamin masculino) ouro en minitramp e bronce en tumbling.
  • Paulo Héctor Permuy Fernández (benxamín masculino) bronce en minitramp
  • Gaia Janeiro Teixeira (alevín feminina) prata en minitramp
  • Sophia Novelle Man (infantil feminina) ouro en minitramp
  • Artur Permuy Fernández (infantil masculino) ouro en minitramp
  • Clara Iglesias Pérez (cadete feminina) ouro en tumbling e minitramp
  • Rubén Castillo López (cadete masculino) ouro en tumbling e minitram

O día 6 de xuño na Cancha Central dos Remedios todos os ximnastas de nivel escolar de ambos clubes (tanto de rítmica como de trampolín) poñerán fin á súa actividade deica o mes de outubro, que se reanudará. Haberá moitas sorpresas para elas.

Noticias relacionadas