Destacado Es noticia Gimnasia 

A Copa de Deputación de Ximnasia celebrou a segunda xornada en Xinzo

2º FASE DE COPA DEPUTACIÓN DE XIMNASIA (Xinzo de Limia)

O sábado día 12 de maio celebrouse no Pavillón de Xinzo a segunda fase da Copa Deputación na modalidade individual e conxuntos.

Actuación do Club Ximansia Pavillón e Escola Ximnasia Pavillón

Os clubes pavillonistas presentaron un total de tres individuais (iniciaición, infantil e cadete) e dezasete conxuntos para esta competición. Aínda que houbo erros a correxir cara ás fases que quedan por disputar e que sumarán todas elas nota para a clasificación final, Club Ximnasia Pavillón e Escola Pavillón dan mostras de ter unha sólida pirámide deportiva, tanto en número de ximnastas como no nivel das mesmas.

Houbo tamén nesta xornada exhibición de trampolín nas modalidades de minitramp e suelo onde os pavillonistas que competirán na Copa Deputación tiveron un primeiro contacto co tapiz.  Ademáis, como en todas as xornadas, exhibicións de ximnasia xeral, rítmica e estética.

As clasificacións foron as seguintes (só figuran as categorías e niveis onde hai representación pavillonista en competición):

COMPETICIÓN INDIVIDUAL 2º FASE COPA DEPUTACIÓN

CATEGORÍA INICIACIÓN

1º Lara Barandela- CLUB XIMNASIA PAVILLÓN OURENSE

2º NaialaVeiga- ED XINZO DE LIMIA

CATEGORÍA INFANTIL

1º Elia Dorribo- CLUB XIMNASIA PAVILLÓN OURENSE

2º Eugenia Alvarez- ED XINZO DE LIMIA

3º- Cristina Rodrígues- ED XINZO DE LIMIA

CATEGORÍA CADETE

1º Silvia García- ED XINZO DE LIMIA

2º Denisse Fernández- CLUB XIMNASIA PAVILLÓN OURENSE

3º Laura Nuñez- ED XINZO DE LIMIA

COMPETICIÓN CONXUNTOS 2º FASE COPA DEPUTACIÓN

CATEGORÍA INICIACIÓN

1º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN A

2º ED XINZO DE LIMIA

3º ED BARBADÁS

CATEGORÍA PREBENXAMÍN

1º ED XINZO DE LIMIA

2º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN A

3º ED BARBADÁS

CATEGORÍA BENXAMÍN

1º CLUB MARUSIA

2ºESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN

3ºED XINZO DE LIMIA

CATEGORÍA ALEVÍN

1º CLUB XIMNASIA PAVILLÓN OURENSE

2ºESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN

3ºED XINZO DE LIMIA

CATEGORÍA INFANTIL

1ºCLUB MARUSIA

2ºED XINZO DE LIMIA

3ºCLUB XIMANSIA PAVILLÓN

CATEGORÍA CADETE

1ºEM CONCELLO CELANOVA

2ºCLUB XIMNASIA PAVILLÓN OURENSE

3º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN

CATEGORÍA SENIOR

1º- CLUB XIMNASIA PAVILLÓN OURENSE

2º ED BARBADÁS

3º ESCOLA XIMNASIA PAVILLÓN

 

 

Noticias relacionadas

Escribe tu comentario