Calendario Deporte Ourensano

Nov
23
Sáb
VIII Liga ABANCA Atletismo – Programa B – Delegación Ourense @ Pista Cuberta Expourense
Nov 23 todo el día
VIII Liga ABANCA Atletismo – Programa B – Delegación Ourense @ Pista Cuberta Expourense

VIII Liga ABANCA Atletismo – Programa B – Delegación Ourense

 

Nov
30
Sáb
VIII Liga ABANCA Atletismo – Programa A – Delegación Ourense
Nov 30 todo el día
VIII Liga ABANCA Atletismo – Programa A – Delegación Ourense

VIII Liga ABANCA Atletismo – Programa A – Delegación Ourense

 

XXIV Cross Guillelme Brown 2019 @ Colexio Guillelme Brown
Nov 30 a las 10:30 – 13:30
XXIV Cross Guillelme Brown 2019 @ Colexio Guillelme Brown | O Pereiro de Aguiar | España

XXIV Cross Guillelme Brown 2019

Dic
14
Sáb
Xogade – Fase Previa Escolar de Campo a Través @ Complexo Deportivo Monterrei
Dic 14 a las 11:00 – 13:15
Xogade – Fase Previa Escolar de Campo a Través @ Complexo Deportivo Monterrei | Monterrey | Galicia | España

Xogade – Fase Previa Escolar de Campo a Través

“Xogando ao Atletismo” – Centros Escolares
Dic 14 a las 11:30 – Dic 15 a las 17:55
“Xogando ao Atletismo” – Centros Escolares

Sportur 2019 – “Xogando ao Atletismo” – Centros Escolares

Data e lugar

Xogando ao Atletismo – Sportur 2019 celebrarase o 14 e 15 de novembro de 2019 na Pista de Atletismo Cuberta de Ourense – Expourense.

Dic
15
Dom
VIII Liga Galega de Inverno de Categorías de Menores ABANCA – Fase Final @ Expourense
Dic 15 todo el día
Carreira Pedestre do Nadal – San Cibrao da Viñas @ Piscinas Ponte Noalla
Dic 15 a las 11:00 – 13:30
Carreira Pedestre do Nadal - San Cibrao da Viñas @ Piscinas Ponte Noalla | San Cibrao das Viñas | Galicia | España

Carreira Pedestre do Nadal – San Cibrao da Viñas

Dic
21
Sáb
Carreira Popular de Ribadavia @ Ribadavia
Dic 21 todo el día
Carreira Popular de Ribadavia @ Ribadavia | Ribadavia | Galicia | España

Carreira Popular de Ribadavia

Dic
31
Mar
IV San Silvestre Ourensá 2019
Dic 31 a las 16:00 – 18:00
IV San Silvestre Ourensá 2019

IV San Silvestre Ourensá 2019

Ene
11
Sáb
XVI Copa de Galicia de Clubs en Pista Cuberta @ Expourense
Ene 11 todo el día
Ene
12
Dom
III Copa de Galicia de Clubs Máster en Pista Cuberta @ Expourense
Ene 12 todo el día
Ene
18
Sáb
XXXI Campionato de Galicia de Probas Combinadas en Pista Cuberta @ Expourense
Ene 18 – Ene 19 todo el día
Xogade – Fase Comarcal Escolar de Campo a Través @ Complexo Deportivo Monterrei
Ene 18 a las 10:30 – 13:00
Ene
19
Dom
Campionato de Galicia Sub23 en Pista Cuberta – 2020 @ Expourense
Ene 19 todo el día
Feb
1
Sáb
Xogade – Provincial Escolar de Campo a Través
Feb 1 a las 10:00 – 14:00
Xogade – Provincial Escolar de Campo a Través

Xogade – Fase Comarcal Escolar de Campo a Través

Feb
22
Sáb
XXXI Campionato de Galicia Máster en Pista Cuberta @ Expourense
Feb 22 todo el día
Feb
23
Dom
XXXV Campionato de Galicia Absoluto en Pista Cuberta @ Expourense
Feb 23 todo el día
Feb
29
Sáb
Campeonato de España Absoluto de atletismo en Pista Cubierta – Ourense 2020 @ Pista Cubierta de Expourense
Feb 29 – Mar 1 todo el día
Mar
7
Sáb
LXIII Campionato de Galicia Sub20 en Pista Cuberta @ Expourense
Mar 7 todo el día
XXXIII Campionato de Galicia Sub16 en Pista Cuberta @ Expourense
Mar 7 todo el día
Mar
14
Sáb
XIII Campionato de Galicia Sub10 – Sub12 – Sub14 en Pista Cuberta @ Expourense
Mar 14 todo el día
Mar
28
Sáb
Xogade – 1ª Previa Escolar atletismo en pista @ Complexo Deportivo Monterrei
Mar 28 a las 16:00 – 20:00
Xogade – 1ª Previa Escolar atletismo en pista @ Complexo Deportivo Monterrei

Xogade – 1ª Previa Escolar atletismo en pista

Abr
18
Sáb
Xogade – 2ª Previa Escolar atletismo en pista
Abr 18 a las 16:00 – 20:00
Xogade – 2ª Previa Escolar atletismo en pista

Xogade – 2ª Previa Escolar atletismo en pista

May
1
Vie
Xogade – 3ª Previa Escolar atletismo en pista @ Complexo Deportivo Monterrei
May 1 a las 16:00 – 20:00
Xogade – 3ª Previa Escolar atletismo en pista @ Complexo Deportivo Monterrei

Xogade – 3ª Previa Escolar atletismo en pista

May
9
Sáb
Ourense Termal Athletics Meeting 2020 @ Expourense
May 9 todo el día
May
16
Sáb
Xogade – 4ª Previa Escolar atletismo en pista @ Complexo Deportivo Monterrei
May 16 a las 16:00 – 20:00
Xogade – 4ª Previa Escolar atletismo en pista @ Complexo Deportivo Monterrei

Xogade – 4ª Previa Escolar atletismo en pista

May
23
Sáb
Xogade – Campionato Provincial Escolar atletismo en pista
May 23 a las 10:08 – 19:00
Xogade – Campionato Provincial Escolar atletismo en pista

Xogade – Campionato Provincial Escolar atletismo en pista

Sep
26
Sáb
II Spain Backyard Ultra 2020 @ Castro Caldelas
Sep 26 todo el día
II Spain Backyard Ultra 2020 @ Castro Caldelas | Castro Caldelas | Galicia | España

II Spain Backyard Ultra

Castro Caldelas – 2020