Calendario Deporte Ourensano

Mar
24
dom
I Duatlón Escolar San Cibrao @ Ciudad de transporte
Mar 24 a las 11:00 – 13:00
VIII Trofeo Club Deportivo Aurum
Mar 24 a las 11:00 – 13:45

VIII Trofeo Club Deportivo Aurum

 

O Club Deportivo Aurum coa colaboración da Delegación en Ourense da FederaciónGalega de Atletismo e a Vicerreitoría do Campus de Ourense da Universidade deVigo e o patrocinio do Consello Municipal de Deportes do Concello de Ourense,organiza o VIII Trofeo Club Deportivo Aurum, que se celebrará o domingo 24 demarzo de 2019 en xornada de mañá, na Pista de Atletismo do Campus Universitario de Ourense

Mar
30
sáb
II Torneo Interescuelas 2019 | Gimnasia rítmica y Tumbling @ Pazo dos Deportes Paco Paz
Mar 30 todo el día

II Torneo Interescuelas 2019

Torneo interescuelas Marusia

Atletismo – 1ª xornada escolar @ Complexo Deportivo Monterrei
Mar 30 a las 16:00 – 19:30
Atletismo - 1ª xornada escolar @ Complexo Deportivo Monterrei | Galicia | España

Atletismo – 1ª xornada escolar

Abr
6
sáb
Xornada Liga Galega Alevín e Benxamín de Natación @ Piscina Rosario Dueñas
Abr 6 a las 15:00 – 20:30

Xornada Liga Galega Alevín e Benxamín de Natación

Atletismo – 2ª xornada escolar @ Complexo Deportivo Monterrei
Abr 6 a las 16:00 – 19:30
Atletismo - 2ª xornada escolar @ Complexo Deportivo Monterrei | Galicia | España

Atletismo – 2ª xornada escolar

Abr
7
dom
XI Torneo Primavera Cidade de Ourense @ Pabellón Os Remedios
Abr 7 todo el día

XI Torneo Primavera Cidade de Ourense

XI TORNEO DE PRIMAVERA CIDADE DE OURENSE -2019

FECHA Y HORA:7 de abril (mañana y tarde).  Enviaremos horario una vez cerrado el plazo de inscripción.

LUGAR: PABELLÓN DE LOS REMEDIOS DE OURENSE. CANCHA CENTRAL

ORGANIZA: Club Ximnasia Pavillón y Club Ximnasia Escola Pavillón

BASES DO TORNEO:

  1. CAMPEONATO INDIVIDUAL NIVEL PROMOCIÓN
    • CATEGORÍA: benjamín y alevín
    • NORMATIVA: Normativa de promoción individual de le Federación Galega de Ximnasia
    • LÍMITE: Un/a gimnasta por categoría y club
  2. NIVEL FEDERADO: CAMPEONATO INDIVIDUAL :
    • CATEGORÍAS: alevín y senior
    • NORMATIVA: Normativa nacional individual de clubs
    • Clasificación : Individual por aparato y por equipo en cada categoría (se pueden inscribir gimnastas sólo para la clasificación por aparatos pero sólo se admiten aparatos de los que forman parte de la normativa de clubs)
    • LÍMITE: Máximo  UN  APARATO  por  gimnasta  (o  dos  en  el  caso  de  que  sean  necesarios  para  la composición del equipo)
  3. CAMPEONATO DE CONJUNTOS NIVEL FEDERADO:
    • CATEGORÍAS: alevín, infantil, junior y senior
    • NORMATIVA: Normativa da competición de conjuntos nivel
    • LÍMITE: Sin límite por club
  4. CAMPEONATO CONJUNTOS NIVEL BASE
    • CATEGORÍAS: alevín, infantil, cadete
    • NORMATIVA: Copa Base Conjuntos
    • LÍMITE: Sin límite por club
  5. CAMPEONATO DE CONJUNTOS PROMOCIÓN:
    • CATEGORÍAS: benjamín, alevín, infantil, cadete y senior
    • NORMATIVA: Normativa técnica conjuntos promoción de la Federación Galega de Ximnasia
    • LÍMITE: máximo un cojunto por categoría y club (o tres conjuntos por club entre las cinco categorías)
  6. CAMPEONATO DE CONXUNTOS NIVEL ESCOLAR
    • CATEGORÍAS: Prebenjamin 1 (2013-2012) y prebenjamín 2 (2013-2012-2011)
    • NORMATIVA: Normativa escolar de G.X
    • LÍMITE: Un conxunto por categoría y club
BTT do Lázaro – XII Marcha Val de Monterrei @ Verín
Abr 7 a las 09:30 – 14:00

BTT do Lázaro – XII Marcha Val de Monterrei

BTT Lázaro - XII Marcha Val de Monterrei

Horario y lugar de la prueba
Praza García Barbón, 2, 32600 Verín, Ourense La salida se efectuará a las 9:30 h.
Recogida de dorsal
A partir de las 8:00 del día 07 de Abril de 2019, en Praza García Barbón, 2, 32600 Verín, Ourense, España.
Inscripción Gratuita

Reglamento

  • Ruta Organizada por BTT Verín y Concello de Verín
  • Inscripcion Gratuita
  • Duchas en Campo de Fútbol A Granxa, Rúa Antonio Fernández Pérez, 1, 32600 Verín, Ourense
  • Lavado de Bicicletas en Campo de Fútbol A Granxa, Rúa Antonio Fernández Pérez, 1, 32600 Verín, Ourense
  • Dos puntos de avituallamiento en carrera.
  • En el tramo urbano todo participante deberán cumplir la normativa de circulación
Abr
13
sáb
Copa Diputación Atletismo – 1ª jornada @ Pista Atletismo Universidad
Abr 13 todo el día
Copa Diputación Atletismo - 1ª jornada @ Pista Atletismo Universidad

Copa Diputación Atletismo – 1ª jornada

Abr
18
jue
VII Torneo Internacional de Gimnasia Rítmica @ Pazo dos Deportes Paco Paz
Abr 18 – Abr 19 todo el día

VII Torneo Internacional de Gimnasia Rítmica

Abr
27
sáb
Atletismo – 3ª xornada escolar @ Complexo Deportivo Monterrei
Abr 27 a las 16:00 – 19:30
Atletismo - 3ª xornada escolar @ Complexo Deportivo Monterrei | Galicia | España

Atletismo – 3ª xornada escolar

May
1
mié
Copa Deputación Atletismo – 2ª jornada @ Complexo Deportivo Monterrei
May 1 todo el día
Copa Deputación Atletismo - 2ª jornada @ Complexo Deportivo Monterrei

Copa Deputación Atletismo – 2ª jornada

May
4
sáb
Atletismo – 4ª xornada escolar @ Complexo Deportivo Monterrei
May 4 a las 16:00 – 19:30
Atletismo - 4ª xornada escolar @ Complexo Deportivo Monterrei | Galicia | España

Atletismo – 4ª xornada escolar

May
5
dom
Carreira do Vinteún – IX Correndo por Ourense
May 5 a las 12:00 – 13:00

Carreira do Vinteún – IX Correndo por Ourense

May
12
dom
XII Campionato de Galicia de 10 Km. en Ruta @ Xinzo de Limia
May 12 a las 10:30 – 11:30
XII Campionato de Galicia de 10 Km. en Ruta @ Xinzo de Limia

XII Campionato de Galicia de 10 Km. en Ruta

May
18
sáb
Ourense Termal Athletics Meeting 2019 @ Pista Atletismo Universidad
May 18 a las 17:00 – 21:00
Ourense Termal Athletics Meeting 2019 @ Pista Atletismo Universidad | Ourense | Galicia | España

Ourense Termal Athletics Meeting 2019

May
25
sáb
Atletismo – Cpto. Provincial Escolar de atletismo en pista
May 25 a las 11:00 – 19:00
Atletismo - Cpto. Provincial Escolar de atletismo en pista

Atletismo – Cpto. Provincial Escolar de atletismo en pista

Carreira de O Couto – IX Correndo por Ourense
May 25 a las 22:00 – 23:00

Carreira de O Couto – IX Correndo por Ourense

Jun
8
sáb
Copa Deputación Atletismo – 3ª jornada @ Pista Atletismo Universidad
Jun 8 a las 08:50 – 09:50
Copa Deputación Atletismo - 3ª jornada @ Pista Atletismo Universidad

Copa Deputación Atletismo – 3ª jornada

Jun
9
dom
Subida Rocas – O Eirado e andaina popular do Concello de Esgos @ Esgos
Jun 9 a las 09:00 – 14:00

XIII Subida Rocas – O Eirado e andaina popular do Concello de Esgos

Jun
22
sáb
Copa Deputación Atletismo – 4ª jornada @ Complexo Deportivo Monterrei
Jun 22 todo el día
Copa Deputación Atletismo - 4ª jornada @ Complexo Deportivo Monterrei

Copa Deputación Atletismo – 4ª jornada

Jun
23
dom
III Ourense Milla Solidaria @ Rúa do Paseo
Jun 23 a las 10:00 – 13:00
III Ourense Milla Solidaria @ Rúa do Paseo | Orense | Galicia | España

III Ourense Milla Solidaria

Se celebrará en Ourense o domingo, 23 de xuño de 2019.
  • A proba estará controlada polo Comité Galego de Xuíces e Cronometradores da Delegación en Ourense da Federación Galega de Atletismo.
PARTICIPANTES: Poderán participar nesta proba atletas federados e atletas populares.
INSCRICIÓNS: As inscricións estarán abertas ata o 19 de xuño de 2019 ás 20:30 h.
 
DISTANCIAS E HORARIOS  (provisorio)
10:00 Sub18 – Sub20 H  Milla  1.609,35 m.
10:10 Sub18 – Sub20 M  Milla  1.609,35 m.
10:20 Sub14 – Sub16 H  ½ Milla 804,67 m.
10:30 Sub14 – Sub16 M  ½ Milla 804,67 m.
10:40 Sub10 – Sub12 H  ¼ Milla 402,34 m.
10:50 Sub10 – Sub12 M  ¼ Milla 402,34 m.
11:00 Pitufos H – M    1/16 Milla 100,58 m.
11:10 Máster B – C – D H  Milla  1.609,35 m.
11:20 Máster B – C – D M  Milla  1.609,35 m.
11:30 Sub23 – Senior – M A H Milla  1.609,35 m.
11:40 Sub23 – Senior – M A M Milla  1.609,35 m.
Jun
29
sáb
III XCO Piñor @ Piñor
Jun 29 todo el día
Jun
30
dom
Carreira de O Centro – IX Correndo por Ourense
Jun 30 a las 12:00 – 13:00

Carreira de O Centro – IX Correndo por Ourense

Ago
25
dom
III Mini BTT Concello do Carballiño @ O Carballiño
Ago 25 todo el día

III Mini BTT Concello do Carballiño

Sep
8
dom
Carreira da Universidade – IX Correndo por Ourense
Sep 8 a las 12:00 – 13:00

Carreira da Universidade – IX Correndo por Ourense

Sep
29
dom
Carreira da Ponte – IX Correndo por Ourense
Sep 29 a las 12:00 – 13:00

Carreira da Ponte – IX Correndo por Ourense

Oct
20
dom
Carreira da Carballeira – IX Correndo por Ourense
Oct 20 a las 12:00 – 13:00

Carreira da Carballeira – IX Correndo por Ourense

Nov
14
jue
Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo @ Expourense - Pista Cubierta
Nov 14 todo el día

Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo

Sportur Galicia 2019

Nov
15
vie
Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo @ Expourense - Pista Cubierta
Nov 15 todo el día

Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo

Sportur Galicia 2019

Nov
16
sáb
Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo @ Expourense - Pista Cubierta
Nov 16 todo el día

Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo

Sportur Galicia 2019

Nov
17
dom
XLIII Carreira Popular do San Martiño 2019
Nov 17 a las 11:00 – 12:00
XLIII Carreira Popular do San Martiño 2019

Carreira Popular do San Martiño 2019

 

Nov
30
sáb
XXIV Cross Guillelme Brown 2019 @ Colexio Guillelme Brown
Nov 30 a las 10:30 – 13:30
XXIV Cross Guillelme Brown 2019 @ Colexio Guillelme Brown | O Pereiro de Aguiar | España

XXIV Cross Guillelme Brown 2019

Dic
15
dom
Carreira Pedestre do Nadal – San Cibrao da Viñas @ Piscinas Ponte Noalla
Dic 15 a las 11:00 – 13:30
Carreira Pedestre do Nadal - San Cibrao da Viñas @ Piscinas Ponte Noalla | San Cibrao das Viñas | Galicia | España

Carreira Pedestre do Nadal – San Cibrao da Viñas

Dic
21
sáb
Carreira Popular de Ribadavia @ Ribadavia
Dic 21 todo el día
Carreira Popular de Ribadavia @ Ribadavia | Ribadavia | Galicia | España

Carreira Popular de Ribadavia

Dic
31
mar
IV San Silvestre Ourensá 2019
Dic 31 a las 16:00 – 18:00
IV San Silvestre Ourensá 2019

IV San Silvestre Ourensá 2019