Calendario Deporte Ourensano

Jun
22
sáb
Wu Shu: XVIII Cpto Internacional Cidade de Ourense @ Pabellón Os Remedios
Jun 22 – Jun 23 todo el día

Wu Shu: XVIII Campeonato Internacional Cidade de Ourense

NFORMACIÓN GENERAL DEL EVENTO

LUGAR: Pabellón de Deportes de los Remedios de Ourense
DIAS: Sábado y Domingo, día 22 y 23 de Junio de 2019
HORA: Sábado: De 09:00 a 14:00 h. / Tarde: De 16:00 a 21:00 h.
Domingo: De 09.00 a 13.00 h.

CATEGORIAS:
A. TAOLU MODERNO:
A 1.- M/F, cadetes 12 a 14 años incluidos, a 1 de enero de 2019

MODALIDADES:
Changquan, Daoshu, Jianshu, Qiangshu, Gunshu, y
NanQuan, Nangun, Nandao, TaijiQuan, Taijijian,
1ª, generación.
A 2.- M/F, Júnior 15 a 17 años incluidos, a 1 de enero de 2019

MODALIDADES:
Changquan, Daoshu, Jianshu, Qiangshu, Gunshu, 1ª, 2ª ó 3ª generación.
NanQuan, Nangun, Nandao, TaijiQuan, Taijijian, 1ª ó 2ª generación.
A 3.- M/F Absluto, + 18 años incluidos.
Chanquan, Nanquan y Taijiquan Daoshu, Jianshu, Qiangshu, Gunshu, Nangun, Nandao, Taijijian, Rutinas libres, con Nandú.
A 4.- Promoción. M/F Absoluto, + 18 años incluidos.
Chanquan, Nanquan y Taijiquan Daoshu, Jianshu, Qiangshu, Gunshu, Nangun, Nandao, Taijijian, 1ª 2ª ó 3ª generación de las formas anteriores.
A 5.- M/F Duilian, demostraciones
Estarán formados por dos o tres participantes.
La duración no será superior a 1 minuto.
B. SANDA y QINGDA: Masculino y Femenino
B.1.- Sanda y Qingda – (18 a 40 años).
B.2.- Sanda y Qingda – Júnior M/F, 15 a 17 años (incluidos, a 1 de enero de 2019)
En los siguientes pesos:
52/56, 56/60, 60/65, 65/70, 70/75, 75/80, 80/85, 85/90 + 90

C. FORMAS TRADICIONALES:
C 1.- M / F, Cadete (10 a 14 años incluidos a 1 de enero de 2019)
C 2.- M / F, Júnior (15 a 17 años incluidos a 1 de enero de 2019)
C 3.- M / F, Sénior (+ 18 años incluidos a 1 de enero de 2019)
1. Mano vacía
Categoría 1: Estilos de Taiji: Yang, Wu, Sun, Chen Taiji
Categoría 2: Estilos internos: Xingyi, Bagua, Baji,
Categoría 3: Estilos de nanquan: Hung Gar, Choy lee fut, etc.
Categoría 4: Wing Chun
Categoría 5: Estilos de imitación: Ditang, Houquan, Mono, etc.
Categoría 6: Tongbei, Pigua, Fanzi
Categoría 7: Shaolinquan: Zhaquan, Huaquan, Paoquan, etc.
Categoría 8: Estilos de Wudang
Categoría 9: Otros Estilos
2. Armas
Categoría 10: Armas Cortas
Categoría 11: Armas Largas
Categoría 12: Armas articuladas
y Armas dobles

Categoría 13: Armas internas

NORMAS:

  • La duración de las formas será de 2 minutos como máximo, excepto para Taijiquan, que será de 4 minutos como máximo.
  • Si en alguna modalidad no hay participación de 4 competidores como mínimo necesario para competir se juntará con la modalidad más similar, según estime la dirección del Campeonato.
  • Las formas pueden adaptarse al tiempo estipulado, pero se penalizará si los jueces observan ejercicios que no corresponden al estilo representado.
  • Se descalificará al competidor si la forma no es tradicional. Si no está claro su estilo debe participar en la modalidad de Otros Estilos.
  • No se pueden presentar rutinas de 24, 42, etc., u otras rutinas individuales modernas de Tai Chi.
  • Los jueces de la mesa central tomarán estas decisiones.

NORMAS DE PARTICIPACIÓN

NUMERO DE PARTICIPANTES POR EQUIPO:
En Sanda: Cada Selección podrá presentar un competidor por peso como máximo.
En Formas: No hay límite de competidores en Wushu Moderno y/o Tradicional.

PARTICIPACIÓN:
La participación es por invitación. Solo podrán presentar un equipo oficial las autonomías federadas y los países invitados que formen parte de la EWUF.
Cada competidor podrá participar como máximo en 3 modalidades de Formas.

SOLO PODRÁ PARTICIPAR EN 1 DE LAS 3 CATEGORÍAS:
Wushu Moderno, Tradicional o Sanda.
Cualquier competidor podrá participar en Duilian.

PESAJE CONTROL DE DNI LICENCIA ACTUAL E INSCRIPCIONES:
El Viernes día 21 de 20.00 a 22.00 h.
El Sábado día 22 de 08:00 a 09:00 h.
En el Pabellón de Deportes Los Remedios. Se realizará el pesaje y se confirmarán las inscripciones.

 

Copa Deputación Atletismo – 4ª jornada @ Campus Universitario
Jun 22 a las 10:00 – 13:30

Copa Deputación Atletismo – 4ª jornada

XXXVI-Copa-Deputación-Ourense-Atletismo

Jun
23
dom
Chandrexa Trail 2019 @ Chandrexa - Ourense
Jun 23 todo el día

Chandrexa Trail 2019

Chandrexa Trail 2019
PROGRAMA

Sábado 22 de Junio:

  • 18:00 a 20:30 horas: recogida de dorsales en la escuela de Celeiros. Necesario presentar DNI o documento identificativo de la persona inscrita. Los federados deberán entregar el carnet FEDME (se devolverá después de la carrera)
  • 19:30 horas: charla técnica en  la escuela de Celeiros.

 

Domingo 23 de Junio:

  • 7:45 a 10:00 horas: recogida de dorsales en la escuela de Celeiros. Necesario presentar DNI o documento identificativo de la persona inscrita. Los federados deberán entregar el carnet FEDME (se devolverá después de la carrera) Se cerrara la recogida 15 minutos antes del comienzo de cada carrera.
  • 8:15 horas: control de salida.
  • 8:30 horas: SALIDA ChT 34
  • 9:05 horas: SALIDA Andaina
  • 10:00 horas: SALIDA ChT 18
  • 10:30 horas: SALIDA ChT 7.3
  • 12:00 horas: llegada estimada de los primeros corredores.
  • 14:00 horas: comienzo de entrega de premios.
  • 14:30 horas: Comida.

A “Chandrexa Trail” 2019 será Campionato Galego

III Ourense Milla Solidaria @ Rúa do Paseo
Jun 23 a las 10:00 – 13:00
III Ourense Milla Solidaria @ Rúa do Paseo | Orense | Galicia | España

III Ourense Milla Solidaria

Se celebrará en Ourense o domingo, 23 de xuño de 2019.
  • A proba estará controlada polo Comité Galego de Xuíces e Cronometradores da Delegación en Ourense da Federación Galega de Atletismo.
PARTICIPANTES: Poderán participar nesta proba atletas federados e atletas populares.
INSCRICIÓNS: As inscricións estarán abertas ata o 19 de xuño de 2019 ás 20:30 h.
 
DISTANCIAS E HORARIOS  (provisorio)
10:00 Sub18 – Sub20 H  Milla  1.609,35 m.
10:10 Sub18 – Sub20 M  Milla  1.609,35 m.
10:20 Sub14 – Sub16 H  ½ Milla 804,67 m.
10:30 Sub14 – Sub16 M  ½ Milla 804,67 m.
10:40 Sub10 – Sub12 H  ¼ Milla 402,34 m.
10:50 Sub10 – Sub12 M  ¼ Milla 402,34 m.
11:00 Pitufos H – M    1/16 Milla 100,58 m.
11:10 Máster B – C – D H  Milla  1.609,35 m.
11:20 Máster B – C – D M  Milla  1.609,35 m.
11:30 Sub23 – Senior – M A H Milla  1.609,35 m.
11:40 Sub23 – Senior – M A M Milla  1.609,35 m.
Jun
29
sáb
III XCO Piñor @ Piñor
Jun 29 todo el día
Jun
30
dom
Carreira de O Centro – IX Correndo por Ourense
Jun 30 a las 12:00 – 13:00

Carreira de O Centro – IX Correndo por Ourense

Jul
7
dom
II Tríatlon Castrelo do Miño- Campionato Galego de Tríatlon Olímpico
Jul 7 a las 10:00 – 14:00

II Tríatlon Castrelo do Miño- Campionato Galego de Tríatlon Olímpico

II Tríatlon Castrelo do Miño- Campionato Galego de Tríatlon Olímpico

REGULAMENTO

Regulamento-II-Tríatlon-Castrelo-do-Miño

INSCRICIÓNS

https://www.rockthesport.com/es/evento/itratlonpopularcastrelodomio-2/inscripcion/selecciona-tarifa

PERCORRIDOS

VER CIRCUITOS

 

Entregas de Premios

-Os/as deportistas e/ou clubs que non estean na entrega de premios (salvo causa de forza maior) non os recibirán, e serán sancionados por desconsideración ao organizador e ao resto dos deportistas (segundo os estatutos en vigor). Aquel deportista ou club que non estea presente na chamada ao podio será sancionado con 25 e 50 euros respectivamente e non poderá participar ata o seu abono.

XXXVI CARRERA POPULAR DE LEIRO
Jul 7 a las 10:00 – 14:00

XXXVI CARRERA POPULAR DE LEIRO

XXXVI Carrera Popular de Leiro – 2019 @ Leiro
Jul 7 a las 10:00 – 13:30

XXXVI Carrera Popular de Leiro – 2019

HORARIO DE SAIDAS:
  • CATEGORIAS:  F, G, H, I, J, K ,L   10:20.
  • CATEGORIAS: C,D,E   10:00.
  • CATEGORIA: B   11:30.
  • CATEGORIA: A   11:50.
INSCRICIONS:

CATEGORÍAS ABSOLUTAS (F, G, H, I, J, K,L) 5€ os que teñan en propiedade o chip amarelo. 6€ os que non teñan o chip amarelo en propiedade . Dende o Luns 15 de Abril ata as 23:00h do 4 de Xullo. A inscrición se fará a través de : www.championchipnorte.com

CATEGORÍAS INFANTILES :

  • A, B, GRATIS dende o 15 de Abril ata as 23:00h do 4 de Xullo; e farase na páxina web de championchipnorte.com
  • C,D, E Inscrición GRATIS online en championchipnorte dende o 15 de Abril ata as 23:00h do 4 de Xullo.

“AGÁS CAUSA XUSTIFICADA NON SE ADMITIRÁN INSCRICIÓNS FORA DO PRAZO SINALADO, NIN TAMPOUCO AS QUE NON CUMPRAN OS REQUISITOS OBRIGATORIOS”

EQUIPOS:

Haberá unha clasificación por equipos (que poderán estar formados por mulleres, homes ou mixto) e se confeccionará inscribindo os integrantes do equipo no apartado que está habilitado para tal efecto na páxina de inscrición de championchipnorte(importante cubrir ben este apartado senón non se terá en conta para a clasificación). Para que un equipo teña clasificación, terán que rematar a proba como mínimo 7 corredores do mesmo equipo. Para confeccionar a clasificación dos equipos sumaranse os postos dos 7 primeiros corredores clasificados e obtendo o mellor resultado o equipo que na suma menos puntos acade e así sucesivamente.

Ago
25
dom
III Mini BTT Concello do Carballiño @ O Carballiño
Ago 25 todo el día

III Mini BTT Concello do Carballiño

Sep
8
dom
Carreira da Universidade – IX Correndo por Ourense
Sep 8 a las 12:00 – 13:00

Carreira da Universidade – IX Correndo por Ourense

Sep
29
dom
Carreira da Ponte – IX Correndo por Ourense
Sep 29 a las 12:00 – 13:00

Carreira da Ponte – IX Correndo por Ourense

Oct
20
dom
Carreira da Carballeira – IX Correndo por Ourense
Oct 20 a las 12:00 – 13:00

Carreira da Carballeira – IX Correndo por Ourense

Nov
14
jue
Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo @ Expourense - Pista Cubierta
Nov 14 todo el día

Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo

Sportur Galicia 2019

Nov
15
vie
Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo @ Expourense - Pista Cubierta
Nov 15 todo el día

Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo

Sportur Galicia 2019

Nov
16
sáb
Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo @ Expourense - Pista Cubierta
Nov 16 todo el día

Sportur Galicia 2019 – Salón del Deporte y Turismo Activo

Sportur Galicia 2019

Nov
17
dom
XLIII Carreira Popular do San Martiño 2019
Nov 17 a las 11:00 – 12:00
XLIII Carreira Popular do San Martiño 2019

Carreira Popular do San Martiño 2019

 

Nov
30
sáb
XXIV Cross Guillelme Brown 2019 @ Colexio Guillelme Brown
Nov 30 a las 10:30 – 13:30
XXIV Cross Guillelme Brown 2019 @ Colexio Guillelme Brown | O Pereiro de Aguiar | España

XXIV Cross Guillelme Brown 2019

Dic
15
dom
Carreira Pedestre do Nadal – San Cibrao da Viñas @ Piscinas Ponte Noalla
Dic 15 a las 11:00 – 13:30
Carreira Pedestre do Nadal - San Cibrao da Viñas @ Piscinas Ponte Noalla | San Cibrao das Viñas | Galicia | España

Carreira Pedestre do Nadal – San Cibrao da Viñas

Dic
21
sáb
Carreira Popular de Ribadavia @ Ribadavia
Dic 21 todo el día
Carreira Popular de Ribadavia @ Ribadavia | Ribadavia | Galicia | España

Carreira Popular de Ribadavia

Dic
31
mar
IV San Silvestre Ourensá 2019
Dic 31 a las 16:00 – 18:00
IV San Silvestre Ourensá 2019

IV San Silvestre Ourensá 2019