Calendario Deporte Ourensano

lun mar mié jue vie sáb dom
1
XI Copa Maristas Galicia de ajedrez 2019
XI Copa Maristas Galicia de ajedrez 2019
Jun 1 todo el día
XI Copa Maristas Galicia de ajedrez 2019
XI Copa Maristas Galicia 2019 O pavillón polideportivo de Maristas, acollerá a 300 participantes de toda Galicia e norte de Portugal   O próximo Sábado día 1 de Xuño, terá lugar a undécima edición deste xa clásico aberto de xadrez…
Final provincial Badminton Xogade 10:00
Final provincial Badminton Xogade @ Universidad Laboral
Jun 1 a las 10:00 – 14:00
Final provincial Badminton XogadeComparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
2
Atl. Arnoia – C.D. Velle (Final XXXIX Copa Diputación fútbol) 18:00
Atl. Arnoia – C.D. Velle (Final XXXIX Copa Diputación fútbol) @ Campo de O Couto
Jun 2 a las 18:00 – 19:45
Atl. Arnoia - C.D. Velle (Final XXXIX Copa Diputación fútbol) @ Campo de O Couto | Orense | Galicia | España
Atl. Arnoia – C.D. Velle Final XXXIX Copa Deputación de Ourense de fútbol Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
3
4
5
6
7
52º Rallye de Ourense – Ourense Termal
52º Rallye de Ourense – Ourense Termal
Jun 7 – Jun 8 todo el día
52º Rallye de Ourense - Ourense Termal
52º Rallye de Ourense – Ourense Termal Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
8
V Ourense Termal Cup 2019 – Torneo Internacional Alevín Fútbol 8 10:00
V Ourense Termal Cup 2019 – Torneo Internacional Alevín Fútbol 8 @ Campo de Fútbol de Oira
Jun 8 a las 10:00 – 21:00
V Ourense Termal Cup 2019 -  Torneo Internacional Alevín Fútbol 8 @ Campo de Fútbol de Oira
V Ourense Termal Cup 2019 – Torneo Internacional Alevín Fútbol 8 Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
9
Subida Rocas – O Eirado e andaina popular do Concello de Esgos 09:00
Subida Rocas – O Eirado e andaina popular do Concello de Esgos @ Esgos
Jun 9 a las 09:00 – 14:00
Subida Rocas - O Eirado e andaina popular do Concello de Esgos @ Esgos
XIII Subida Rocas – O Eirado e andaina popular do Concello de Esgos Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
10
11
12
13
14
15
Trofeo Internacional Pedro Escudero de natación
Trofeo Internacional Pedro Escudero de natación @ Piscina Rosario Dueñas
Jun 15 todo el día
Trofeo Internacional Pedro Escudero de natación @ Piscina Rosario Dueñas | Orense | Galicia | España
Trofeo Internacional Pedro Escudero 2019 Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
Copa Deputación Atletismo – 3ª jornada 10:00
Copa Deputación Atletismo – 3ª jornada @ Pista Atletismo Universidad
Jun 15 a las 10:00 – 13:00
Copa Deputación Atletismo - 3ª jornada @ Pista Atletismo Universidad
Copa Deputación Atletismo – 3ª jornada Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
Campeonato Gallego Sub-15, Sub-17de halterofilia 11:30
Campeonato Gallego Sub-15, Sub-17de halterofilia @ Pabellón Os Remedios
Jun 15 a las 11:30 – 18:00
Campeonato Gallego Sub-15, Sub-17de halterofilia @ Pabellón Os Remedios
Campeonato Gallego Sub-15, Sub-17 de halterofilia Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
16
Campionato Galego De Ximnasia Promoción Ourense 2019 – XIII Memorial Antonio Prada
Campionato Galego De Ximnasia Promoción Ourense 2019 – XIII Memorial Antonio Prada @ Pabellón Os Remedios
Jun 16 todo el día
Campionato Galego De Ximnasia Promoción Ourense 2019 - XIII Memorial Antonio Prada @ Pabellón Os Remedios
CAMPIONATO GALEGO DE XIMNASIA PROMOCIÓN OURENSE 2019 XIII MEMORIAL ANTONIO PRADA Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
V Travesía a nado “Encoro Os Peares”
V Travesía a nado “Encoro Os Peares” @ Encoro Os Peares
Jun 16 todo el día
V Travesía a nado "Encoro Os Peares" @ Encoro Os Peares | Los Peares | Galicia | España
V Travesía a nado “Encoro Os Peares” “Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
VIII BTT Cidade de Ourense – 2019 09:30
VIII BTT Cidade de Ourense – 2019 @ Pazo Paco Paz
Jun 16 a las 09:30 – 14:00
VIII BTT Cidade de Ourense - 2019 @ Pazo Paco Paz | Ourense | Galicia | España
VIII BTT Cidade de Ourense – 2019 http://ourensedeportivo.com/ciclismo/el-domingo-16-desde-el-paco-paz-viii-btt-cidade-de-ourense-con-doble-propuesta-35-y-70km/Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
II Open de Marcha Nórdica Campus da Auga-Cidade de Ourense 10:30
II Open de Marcha Nórdica Campus da Auga-Cidade de Ourense
Jun 16 a las 10:30 – 14:00
II Open de Marcha Nórdica Campus da Auga-Cidade de Ourense
II Open de Marcha Nórdica Campus da Auga-Cidade de Ourense La competición cumplirá con el reglamento FEDME de marcha nórdica, pero tendrá   principalmente un carácter educativo. A lo largo del recorrido habrá técnicos especializados en orientar y aconsejar a…
17
18
19
20
21
Campeonato Galego de Nivel Verán de Natación artística
Campeonato Galego de Nivel Verán de Natación artística @ Piscina Rosario Dueñas
Jun 21 – Jun 23 todo el día
Campeonato Galego de Nivel Verán de Natación artística @ Piscina Rosario Dueñas | Orense | Galicia | España
Campeonato Galego de Nivel Verán de Natación artística [HORARIO DEL CAMPEONATO] http://ourensedeportivo.com/destacado/sincro-ourense-organiza-este-fin-de-semana-el-campeonato-gallego-de-natacion-artistica/Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
22
Wu Shu: XVIII Cpto Internacional Cidade de Ourense
Wu Shu: XVIII Cpto Internacional Cidade de Ourense @ Pabellón Os Remedios
Jun 22 – Jun 23 todo el día
Wu Shu: XVIII Cpto Internacional Cidade de Ourense @ Pabellón Os Remedios | Orense | Galicia | España
Wu Shu: XVIII Campeonato Internacional Cidade de Ourense NFORMACIÓN GENERAL DEL EVENTO LUGAR: Pabellón de Deportes de los Remedios de Ourense DIAS: Sábado y Domingo, día 22 y 23 de Junio de 2019 HORA: Sábado: De 09:00 a 14:00 h.…
Copa Deputación Atletismo – 4ª jornada 10:00
Copa Deputación Atletismo – 4ª jornada @ Campus Universitario
Jun 22 a las 10:00 – 13:30
Copa Deputación Atletismo - 4ª jornada @ Campus Universitario | Ourense | Galicia | España
Copa Deputación Atletismo – 4ª jornada Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
23
Chandrexa Trail 2019
Chandrexa Trail 2019 @ Chandrexa - Ourense
Jun 23 todo el día
Chandrexa Trail 2019 @ Chandrexa - Ourense
Chandrexa Trail 2019 PROGRAMA Sábado 22 de Junio: 18:00 a 20:30 horas: recogida de dorsales en la escuela de Celeiros. Necesario presentar DNI o documento identificativo de la persona inscrita. Los federados deberán entregar el carnet FEDME (se devolverá después…
III Ourense Milla Solidaria 10:00
III Ourense Milla Solidaria @ Rúa do Paseo
Jun 23 a las 10:00 – 13:00
III Ourense Milla Solidaria @ Rúa do Paseo | Orense | Galicia | España
III Ourense Milla Solidaria Se celebrará en Ourense o domingo, 23 de xuño de 2019. A proba estará controlada polo Comité Galego de Xuíces e Cronometradores da Delegación en Ourense da Federación Galega de Atletismo. PARTICIPANTES: Poderán participar nesta proba…
24
25
26
27
28
29
III XCO Piñor
III XCO Piñor @ Piñor
Jun 29 todo el día
III XCO PiñorComparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp
30
Carreira de O Centro – IX Correndo por Ourense 12:00
Carreira de O Centro – IX Correndo por Ourense
Jun 30 a las 12:00 – 13:00
Carreira de O Centro - IX Correndo por Ourense
Carreira de O Centro – IX Correndo por Ourense Comparte esto:FacebookTwitterCorreo electrónicoWhatsApp